ورود عضویت
گزارش صدای موج سبز از تجمع اعتراضی در مقابل دفتر خامنه ای، مرکز اسلامی انگلستان، در لندن30.09.17

در ساعت ۱۸ بعد از ظهر۲۰۱۷/۰۹/۳۰، جمعی از هموطنان به دعوت صدای موج سبز جهت شرکت درهمایشی برای یادمان کشتار دهه ۶۰ و عاشورای ۸۸  و همچنین حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی در مقابل مرکز اسلام بریتانیا در لندن، گردهم امدند. پلیس در همان ابتدادی کار، تظاهرات کنندگان را به قسمتی که با نرده هائی بدور از مرکز اسلامی بود، هدایت کرد. سپس اعلام کرد که انها نمیتوانند از "بلندگو"، "پرچم" و "بنر" استفاده کنند. افسر پلیس در محل اعلام کرد که همایش میباید "صلح جویانه" باشد. این درخواست آنها و قرار دادن تظاهر کنندگان بدور از مرکز اسلامی، با اعتراض اکبر کریمیان هماهنگ کننده صدای موج سبز و برگزار کننده تظاهرات مواجهه شد.

در ساعت ۱۸ بعد از ظهر۲۰۱۷/۰۹/۳۰، جمعی از هموطنان به دعوت صدای موج سبز جهت شرکت درهمایشی برای یادمان کشتار دهه ۶۰ و عاشورای ۸۸  و همچنین حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی در مقابل مرکز اسلام بریتانیا در لندن، گردهم امدند. پلیس در همان ابتدادی کار، تظاهرات کنندگان را به قسمتی که با نرده هائی بدور از مرکز اسلامی بود، هدایت کرد. سپس اعلام کرد که انها نمیتوانند از "بلندگو"، "پرچم" و "بنر" استفاده کنند. افسر پلیس در محل اعلام کرد که همایش میباید "صلح جویانه" باشد. این درخواست آنها و قرار دادن تظاهر کنندگان بدور از مرکز اسلامی، با اعتراض اکبر کریمیان هماهنگ کننده صدای موج سبز و برگزار کننده تظاهرات مواجهه شد. بعد از بحث و گفتگو پلیس اجازه داد که یکی از بنرها را مورد استفاده قرار دهند. افسر مربوطه بعد از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه، قبول کرد که خیابان نزدیک محل برگزاری پر سر و صداست، حتی بلندگو با قدرت پایینی، W ۴۰، که تظاهر کنندگان در اختیار داشتند، به اندازه کافی قدرت ندارد تا صدای واضحی را به آن طرف خیابان برساند. با این حال اجازه استفاده از بلندگورا ندادند، چرا که از، بالا دستور داده شده بود که امکان برهم زدن "نظم عمومی" وجود دارد. بر این اساس پلیس انتظار داشت که تظاهرگندکان بدون سیستم صوتی، پرچم و بنر میتوانند یک تظاهرات "معنی دار" گذار کنند.

ما مطمئن هستیم که با دیدن کلیپ اعتراضی کریمیان و پلیس لندن، هرچند طولانی و به انگلیسی است، حقایق بسیاری برای شما از هماهنگیهای دستگاه تبلیغاتی نظام با بعضی از مقامات امنیتی کشور بریتانیان آشکار خواهد شد.

آقای  کریمیان هماهنگ کننده صدای موج سبز این عمل پلیس را غیر دموکراتیک خواند و اعلام کرد که پلیس منطقه کمدن، آزادی بیان و حق اعتراض هموطنان انسان دوست را نقض کرده است. کریمیان در اعتراض به عمل پلیس به آنها گفت که، " با این شرایطی که بوجود اورده اید چگونه میتوانیم جنایات نظام جمهوری اسلامی را به گوش آنهایی که در مرکز تبلیغاتی خامنه ای گرد آورده شده اند، را برسانیم؟ وضعیت مردم، زندانیان سیاسی و عقیدتی بسیار وخیم است. آنهائی که در اینجا غذای مجانی میخورند، بر این باور هستند که مردم ایران در ناز و نعمت بسر میبرند. آنها نمیدانند که کارگران بسیاری هستند که بعد از 3 ماه هنوز مزد خودشان را دریافت نکردند".

در بخش دیگری از همایش، ریحانه اسماعیلی ضمن یاد آوری یاد و خاطر کشته شدگان دهه۶۰ و عاشورای ۸۸ ، بیان کرد که هوادارن صدای موج سبز در مقابل دفتر خامنه ای، جایی که بیت رهبری و در راس آن خامنه ای با غارت اموال مردم و فروش نفت هزینه های سرسام آوری نگهداری این مرکز و برنامه های بیت رهبری در حمایت از تروریست و حزب الله می کند، آمده اند تا خط باطلی بر روی تبلیغات و برنامه های دفتر تبلیغاتی رهبر بکشند. وی افزود به جای اینکه این هزینه ها صرف مردم و آبادانی ایران شود، صرف برنامه های بیت رهبری در تحکیم حکومتش می شود.

اسماعیلی افزود: آیا آنهایی که وارد مرکز اسلامی برای صرف شام مجانی میشوند، میدانند امیر ارشد تاجمیر که با دستور خامنه ای با ماشین نیروی انتظامی زیر گرفته شد و بمانند جوانان زیادی در رویدادهای ۸۸ بویژه درعاشورا جان شان را از دست دادند را میشناسند؟ ایا میدانند که خانواده هایشان را به جرم دادخواهی در حبس به سر میبرند؟

وی گفت نه ما کشتار وحشیانه نظام جمهوری اسلامی در دهه ۶۰ را فرا موش خواهیم کرد و نه قربانیان ۸۸ بویژه عاشورای ۸۸ را. ما هیچکدام از جنایات رژیم را فراموش نخواهیم کرد و نه خواهیم بخشید، ما خواهان محاکمه آمران و عاملان این جنایت ها در ایک دادگاه مردمی هستیم.

در طول این همایش، هواداران صدای موج سبز، شعارهای زیر را با تمام توانشان فریاد زدند؛

زندانى سياسى // ازاد بايد گردد

مرگ بر اصل ولايت فقيه

اينست شعار مردم  // رفراندوم،  رفراندوم

جمهورى استبدادى// نابود بايد گردد.

حكومت مردمى//ايجاد بايد گردد.

پول نفت چي شده/خرج  بسيجي شده

خامنه اي قاتل/ سوريه رو رها كن

مرگ بر أصل ولايت فقيه

زنداني سياسي ازاد بايد گردد/ولايت مطلقه نابود بايد گردد

تجاوز توي زندان / أينم بود توي قران

حسين حسين شعارشه/ خيانت افتخارشه

سانیس خوری کارش شده/ مفخوری عادتت شده.

Dictator in Iran //must go(2

Political prisoners in Iran// must be free(2

We want democracy// in Iran (2.

Iranian government //shame on you(2.  

Iranian supreme leader in Iran// shame on you(2.  

Down with dictator.

Down with terrorist.

این همایش راس ساعت ۲۰ بپایان رسید.

YouTube links  ؛

اعتراض هماهنگ کننده تظاهرات، اکبر کریمیان، به پلیس جهت جلوگیری از تظاهرات معنی دار.

 

 

گزارش تصویری همایش

https://www.youtube.com/watch?v=GfciKR62poE

FaceBook:

https://www.facebook.com/pg/Green-Wave-Voice-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-291285592767/photos/?tab=album&album_id=10155676980027768

 

این مطلب در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۶ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. BNMsed
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج