ورود عضویت
جای انسان دوستان و آزادیخواهان زندان نیست

آتنا دائمی فعال مدنی و مدافع حقوق بشر ، در مهر ماه سال ۱۳۹۳ به جرم انسان دوستی و دفاع از کودکان  بازداشت شد و به اتهامات واهی از قبیل "توهین به رهبری"، "توهین به مقدسات"، "اجتماع و تبانی به قصد برهم‌ زدن امنیت کشور" و "مخفی کردن ادله جرم" متهم شده است.

او براساس رای دستگاه قضایی ناعادلانه جمهوری اسلامی  به "اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس و به اتهام توهین به رهبری به ۲ سال زندان" محکوم شده است.

برای آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی، و دو خواهر او خانم‌ها انیسه و هانیه، به اتهام «توهین به ماموران در حین انجام وظیفه» حکم حبس، و حبس تعلیقی از سوی بیدادگاه نظام استبدادی صادرشد.

 آتنا این زندانی سیاسی برای رسیدن به خواسته اش و در اعتراض به “پرونده سازی” و محکومیت قضایی اعضای خانواده اش، در اعتصاب غذا به سر می‌برد. به طور مداوم دچار حالت تهوع بوده و هراش می کند.آتنا پیش از این در نامه ای سرگشاده به ضمن تاکید بر تداوم اعتصاب غذا، از تداوم بی توجهی مسئولان مربوطه خبر داده است.

مادر آتنا (خانم نعمتی) با انتقاد از برخوردی که با دخترش در زندان شده است گفت: "آتنا قبل از آغاز اعتصاب غذایش سه روز در مقابل در اطاق رئیس زندان تحصن کرد، وقتی ما به ملاقاتش رفتیم، گفت منشی دادیار با لحن بسیار تندی او را تهدید کرده و به او گفته است وقتی با وثیقه بیرون بودی باید از ایران می رفتی.

مادر آتنا دائمی با اشاره به اینکه عدم پاسخگویی به نامه‌ها و برخورد نامناسب منشی دادیار با دخترش باعث این وضعیت شده گفت: "هیچ کس پاسخگو نیست، چرا با خانواده زندانیان چنین می‌کنند، هیچ کس به وضعیت دخترم اهمیت نمی‌دهد.

 

 

این مطلب در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. FDxsA
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج