ورود عضویت
گزارش صداي موج سبز از همايش گراميداشت روز جهاني زن در لندن ٢٠١٧/٠٣/١٢

ريحانه اسماعيلی مسئول گروه زنان ضمن تشكر از شركت كنندگان همايش روز جهانی زن گفت: همانطور كه ميدانيد بيش از ١٠٠ سال از مبارزه زنان برای بدست آوردن خواسته هايشان ميگذرد, اما متاسفانه در أقصی نقاط جهان، زنان از نابرابريها و تبعيض های فراوانی رنج ميبرند. روز جهانی زن, ياد آور مبارزه و تلاش زنانی است كه در راه رسيدن به برابريها و رفع تبعيضها به ميدان امده و در اين راه جانشان را از دست داده اندوی ادامه داد, در طول تاريخ ايران هم, زنان مبارز، شجاع و غيوري وجود داشته اند، به مانند شاعره طاهره قره العين كه در سن ٣٥ سالگی به دليل مبارزه با تبعيضها بِه اعدام محكوم شد. زمانی که حجاب به اجبار درآمد, زنان به ميدان امدند و با شعار "نه تو سری، نه روسری" خواهان لغو اين قانون تبعيض آميز شدند. اسماعیلی عامل اين ناكامی را عدم همكاری گروه ها و جناح های سياسی و از طرف ديگر, عدم حضور و همراهی مردان با زنان دانست

يكشنبه هواداران صدای موج سبز به مناسبت روز جهاني زن در هوای بارانی، در ميدان ترافلگار لندن در ساعت ١٤ گرد هم آمدند. شركت كنندگان عكس فعالين حقوق بشر، زندانيان سياسي زن و فعالينی كه با قيد وثيقه آزاد شده و يا در زندان ميباشند، همچنين پرچم" ايران آزاد" و پارچه ای كه روی ان "برابري زن و مرد زيربناي جامعه مدنی است" را در دست داشتند. پرچمهای كوچك كه روی آن بِه فارسی و انگليسی نوشته شده بود "روز جهاني زن مبارك" به چشم ميخورد. همچنین نظر رهگذران را نيز به خود جلب كرده و از همايش فيلم و عكس می گرفتند.

ريحانه اسماعيلی مسئول گروه زنان ضمن تشكر از شركت كنندگان همايش روز جهانی زن گفت: همانطور كه ميدانيد بيش از ١٠٠ سال از مبارزه زنان برای بدست آوردن خواسته هايشان ميگذرد, اما متاسفانه در أقصی نقاط جهان، زنان از نابرابريها و تبعيض های فراوانی رنج ميبرند. روز جهانی زن, ياد آور مبارزه و تلاش زنانی است كه در راه رسيدن به برابريها و رفع تبعيضها به ميدان امده و در اين راه جانشان را از دست داده اند.

وی ادامه داد, در طول تاريخ ايران هم, زنان مبارز، شجاع و غيوري وجود داشته اند، به مانند شاعره طاهره قره العين كه در سن ٣٥ سالگی به دليل مبارزه با تبعيضها بِه اعدام محكوم شد. زمانی که حجاب به اجبار درآمد, زنان به ميدان امدند و با شعار "نه تو سری، نه روسری" خواهان لغو اين قانون تبعيض آميز شدند. اسماعیلی عامل اين ناكامی را عدم همكاری گروه ها و جناح های سياسی و از طرف ديگر, عدم حضور و همراهی مردان با زنان دانست.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی با تصويب قوانين ضد زن و ضد بشری, خواهان به عقب راندن زنان از محيطهای سياسی, اقتصادی و اجتماعي  است. در واقع با كنترل نيمی از جمعيت ايران در صدد تحكيم حكومت خود است. بيكفايتی و بيمسئوليتی نظام جمهوری اسلامی مشكلات و معضلات فراوانی را برای جامعه ايران به خصوص زنان بوجود آورده است, بمانند فقر, اعتياد، تن فروشی و فرار دختران از خانه هایشان.این قوانين ضد بشری جمهوری اسلامی حتي به مردان اين اجازه را داده تا با دختر خواندهایشان ازدواج كنند. با وجود این مشكلات و نا برابريها زنان در ایران دست از مبارزه برنداشته و در راه حقوق بشر, همچون حقوق زنان و كودكان به فعاليت خود ادامه ميدهند كه متاسفانه به حكمهای طولانی محكوم و از دیدار فرزندان خود و خانوداده هایشان محروم شده اند.

اسماعیلی در پايان افزود, زنان بايد به حقوق خود آشنا باشند و در بدست اوردن ان تلاش كنند و در اين راه مردان نیز باید همگام با زنان در بدست اوردن ازادیها و رفع خشونت و تبعیضها گام بردارند. مردان باید دوش به دوش زنان در ایجاد برابری ها و از بین بردن قوانین ضد زن و مردسالاری همراه شوند. وی راه رسيدن به جامعه مدنی و دموكرات و بدور از تبعيض را اتحاد و همگامی زنان و مردان دانست.

همايش با سرود ای ايران در ساعت ١٥:٣٠ پايان يافت.

m: 00447886662057

https://t.me/informative

f;

https://www.facebook.com/pg/Green-Wave-Voice-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-291285592767/photos/?tab=album&album_id=10155037470897768

 

 

این مطلب در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. CxzB
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج