ورود عضویت
فراخوان صدای موج سبز به مناسبت روزجهانی زن

 روز جهاني زن فرصتى است براى بزرگداشت  زنان  مبارز و حق طلبى كه برای ايجاد برابری جنسيتی ورفع تبعيضها  قيام كرده اند و چه بسا جان خود را در راه رسيدن به آرمان هايشان از دست داده اند. روز جهانی زن ياد آور مبارزه و تلاش انسانهايی است كه در مقابل تعصب هاى جاهلانه وقوانين ضد زن ايستاده اند و خواهان رسيدن به حقوق انسانی و رفع نا برابريها در قانون ودرمقابل قانون شده اند.

 

 

فراخوان صدای موج سبز به مناسبت روزجهانی زن

 روز جهاني زن بر تمامی انسان دوستان و پويندگان راه آزادی و برابری خجسته باد

روز جهاني زن فرصتى است براى بزرگداشت  زنان  مبارز و حق طلبى كه برای ايجاد برابری جنسيتی و

رفع تبعيضها  قيام كرده اند و چه بسا جان خود را در راه رسيدن به آرمان هايشان از دست داده اند.

روز جهانی زن ياد آور مبارزه و تلاش انسانهايی است كه در مقابل تعصب هاى جاهلانه وقوانين ضد زن ايستاده اند و خواهان رسيدن به حقوق انسانی و رفع نا برابريها در قانون ودرمقابل قانون شده اند.

در حالي به استقبال اين روز ميرويم كه زنان ما در ايران از حقوق أوليه و ازاديهاي اجتماعي و مدني محروم اند.

آزادیهای  اجتماعي كه در همان ابتدای تشكيل نظام جمهوری اسلامي جای خود را با قوانين اسلامى تبعيض آميز كه جز اسارت و بندگى چيزى براى زنان به ارمغان نمى آورد تعويض كردند و زنان ، توسط نظام اسلامي ولايتى سركوب و به عقب رانده شدند.

قوانين  ضد زن  نظام جمهوری اسلامي خواهان  به عقب راندن زنان از محيطهای سياسی و اجتماعی و اقتصادی  است.

   ترويج خشونت  در محيط خانه و اجتماع منجر به فرار دختران از خانه شده است و از طرف ديگر بي مسئوليتی و بيكفايتی حاكمان ، مشكلات اجتماعی فراواني را بوجود آورده؛ تن فروشی و خريد و فروش زنان، ازدواج پدرخوانده با دخترش، تعدد زوجات، حجاب اجباری ، ازدواج اجباری، اعتياد و اسید پاشی و.... خودكشی و خودسوزی ، ناهنجارى هايى است كه از بطن جامعه مردسالار دينی و تبعيض آميز حاصل ميشود.

 بسيارى از زنان ما در راه مبارزه با اين مشكلات و نا برابريها در چنگال دیکتاتوری در زندان هاى جمهورى اسلامى اسیرند و حتى از دیدار فرزندان خود و خانوداده هایشان محروم، اما همچنان در مقابل بیعدالتیها ایستاده اند.

بياييد تا، ما و شما در حمايت و در كنار زنان كشورمان،  برای ایجاد برابری ها و رفع تبعیضها بکوشیم. بياييد تا مرد و زن دوش به دوش هم در راه ازبین بردن قوانین ضد زن و مردسالارانه همراه شويم.

بياييد با تمامي زنان حق طلب و آزاديخواه در سراسر جهان  همراه شويم و در راه رسيدن به برابريهای جنسيتی و رفع تبعيض  قدم برداريم چرا كه با بپا خواستن و ايستادن در مقابل تبعيضها و خشونتها ميتوانيم به آرمان هايمان دست يابيم.

وعده ما :یکشنبه 12 مارچ 2017 ،میدان ترافلگارلندن ،ساعت 14 الی 15:30

 

این مطلب در تاریخ ۶ اسفند ۱۳۹۵ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. pte712
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج