ورود عضویت
گزارش تظاهرات صدای موج سبز به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطر کشته شدگان دهه 60 و نه به اعدام. 25.09.2016

گروهی از هواداران صدای موج سبز در اعتراض به احکام اعدام و گرامیداشت کشته شدگان دهه 60 یکشنبه 25 سپتامبر 2016 در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن گرد هم آمدند.

اکبر کریمیان هماهنگ کننده صدای موج سبزضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان گفت: یاد تمامی قربانیان راه آزادی و دموکراسی در ایران و برای جاویدان سازی یاد کشته شدگان دهه ۶۰, نه به این منعی که تفاوتی در بین کشته شده گان ملت در این راه قائل هستیم. بلکه کشتار دهه ۶۰ را مرز انسان بودن و دفاع از ارزشهای انسانی در مقابل جلادان, آدم کشان و واپسگرایان خود محور که ایران را به نیستی کشیده اند و ملت ایران را به خاری و خفت کشانده اند, میدانیم. وی ادامه داد: اینکه عده ای در توجیه اعدام, جرم و مجازات را مطرح میکنند, ما هم در مقابل, عدالت و مسئولیت جامعه را به آنها گوشزد می کنیم. ما هم خطای "جمعی" جامعه در آموزش شهروندانش را به عنوان یکی از علل "جرم" در جامعه مطرح میکنیم. هستند جنایتکارانی همچون خامنه ای, مصباح یزدی, جنتی, مرتضوی و ... که زنده بودنشان مایه ذلت ملتی است. اما آنها هم نباید اعدام شوند. اما این به این معنا نیست که بعضی ها در این گوشه و ان محفل فریاد بر می آورند "می بخشیم, ولی فراموش نخواهیم کرد!". ... کریمیان در پایان افزود: اعدام به هر علتی باید ملغی شود. زیرا که با اعدام عدالت جاری نمی شود. این انتقام است که خود را در لباس عدالت حاضر کرده و شرایط ظلم و جرم دیگری را فراهم میکند. اگر فقط یک بی گناه در خیل تمامی گناه کاران و مجرمین اعدام شود, عدالت را با بی شرمی تمام اعدام کرده ایم. اعدام ره گشای و اجراء عدالت نیست.

گروهی از هواداران صدای موج سبز در اعتراض به احکام اعدام و گرامیداشت کشته شدگان دهه 60 یکشنبه 25 سپتامبر 2016 در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن گرد هم آمدند.

اکبر کریمیان هماهنگ کننده صدای موج سبزضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان گفت: یاد تمامی قربانیان راه آزادی و دموکراسی در ایران و برای جاویدان سازی یاد کشته شدگان دهه ۶۰, نه به این منعی که تفاوتی در بین کشته شده گان ملت در این راه قائل هستیم. بلکه کشتار دهه ۶۰ را مرز انسان بودن و دفاع از ارزشهای انسانی در مقابل جلادان, آدم کشان و واپسگرایان خود محور که ایران را به نیستی کشیده اند و ملت ایران را به خاری و خفت کشانده اند, میدانیم. وی ادامه داد: اینکه عده ای در توجیه اعدام, جرم و مجازات را مطرح میکنند, ما هم در مقابل, عدالت و مسئولیت جامعه را به آنها گوشزد می کنیم. ما هم خطای "جمعی" جامعه در آموزش شهروندانش را به عنوان یکی از علل "جرم" در جامعه مطرح میکنیم. هستند جنایتکارانی همچون خامنه ای, مصباح یزدی, جنتی, مرتضوی و ... که زنده بودنشان مایه ذلت ملتی است. اما آنها هم نباید اعدام شوند. اما این به این معنا نیست که بعضی ها در این گوشه و ان محفل فریاد بر می آورند "می بخشیم, ولی فراموش نخواهیم کرد!". شما ببخشید و فراموش نکنید! اما این را در دادگاه صالح مردمی, به نمایندگی مردم و به قاضی دادگاه اعلام کنید. چون آنها هستند که باید بدانند شما که هستید و چه چیزی را میخواهید ببخشید. همینطور آنهایی که دم به دم و در هر زمانی که بتوانند فریاد میزنند و مینویسند که این و ان "اعدام باید بشودند". شما هم در همان دادگاه حاضر شوید, وقتی که مردم پیروز شدن, آنچه را که آرزو دارید بیان کنید. کریمیان در پایان افزود: اعدام به هر علتی باید ملغی شود. زیرا که با اعدام عدالت جاری نمی شود. این انتقام است که خود را در لباس عدالت حاضر کرده و شرایط ظلم و جرم دیگری را فراهم میکند. اگر فقط یک بی گناه در خیل تمامی گناه کاران و مجرمین اعدام شود, عدالت را با بی شرمی تمام اعدام کرده ایم. اعدام ره گشای و اجراء عدالت نیست.

شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون نه به اعدام  و تصاویر زندانیان سیاسی از جمله نازنین زاغری ، با شعارهای انگلیسی و فارسی همچون :

حقوق بشر درايران// هيچ ارزشى نداره.

تا ولايت رو پاء// اعدام ادامه داره.

اعدام بى گناهان// جنايتى وقيحه.

عامل اين جنايات// ولايت فقيه.

حقوق بشر درايران// هيچ ارزشى نداره.

تا ولايت رو پاء// اعدام ادامه داره.

گرانى وبيكارى، فقرو فساد مالى// درد مسلم ماست

زندانى سياسى//آزاد بايد گردد.

ولايت مطلقه//نابود بايد گردد.

ای رهبر بی غیرت  //  بشنو فریاد ملت

دموكراسى، آزادى// شعاراول ماست

اينست شعار مردم// رفراندم، رفراندم

Iranian supreme leader// shame on you(2.  

Down with dictator.   

Down with terrorist .   

Referendum ,Referendum,in Iran

1,2,3,4// dictator in Iran must go, must go

Stop Execution in Iran

 خواستار لغو اعدام واعتراض به حکم ناعادلانه نازنین ساغری وآزادی ایشان و دخترشان از ایران شدند.

تظاهرات با پخش سرود ای ایران  در ساعت 16:30به پایان رسید.

m: 00447886662057

f: Green Wave Voice - صدای موج سبز

www.greenwavevoice.com

 

این مطلب در تاریخ ۹ مهر ۱۳۹۵ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. Wefh
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج