ورود عضویت
گزارش تظاهرات صدای موج سبز بمناسبت ۲۵خرداد ۱۳۸۸ در اعتراض به نتیجه انتخابات در لندن – ۱۳۹٥

صدای موج سبز بمناسبت  گراميداشت سالروز ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ و  زنده نگاه داشتن یاد و خاطر  قربانیان به خاک و خون کشیده شده ٨٨ و  دراعتراض به جنايات  و سياستهای نابخردانه و ضد مردمی نظام   جمهورى اسلامى , در مقابل سفارت ایران در لندن, تجمع اعتراضی  بر پا داشتند. ...  "همانطور که می دانید در ۲۵ خرداد ۸۸ مردم ایران به خیابانها آمدند تا حق از دست رفته شان که همان حق حاکمیت  بر کشورشان بود , خواستار شوند. از همان زمان شروع جنبش سبز، جدال بین استمرار طلبان حاکمیت و تحول خواهان ملی وجود داشت. یکی حاضر نبود از نظام و بنیادهای آن بگذرد و دیگری به اصلاح ناپذیر بودن نظام رسیده و خواهان رفراندوم برای گذار از جمهوری اسلامی یا حداقل حذف ولایت فقیه بود."

صدای موج سبز بمناسبت  گراميداشت سالروز ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ و  زنده نگاه داشتن یاد و خاطر  قربانیان به خاک و خون کشیده شده ٨٨ و  دراعتراض به جنايات  و سياستهای نابخردانه و ضد مردمی نظام   جمهورى اسلامى , در مقابل سفارت ایران در لندن, تجمع اعتراضی  بر پا داشتند.

این تجمع با حضور جمعی از هواداران و فعالان صدای موج سبز  درجهت یادآوری جنبش حق طلبانه مردم ایران و درحمايت از زندانيان سياسى و عقيدتى ،كارگران, معلمان ودیگراقشار مردم  که درشرایط ناگوار و سخت  سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به سر میبرند در لندن برگزار شد.

در اين گردهمایی ،تظاهرات کنندگان با در دست داشتن  پلاکاردهایی با مضامین مختلف از جمله:

۲۵ خرداد  روزخروش  خرد و آگاهی " بر "استبداد و خرافات ولایتی حکومتی", محکومیت و لغو مجازات اعدام، آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی، و  فعالین سیاسی و مدنی ،  اعتراض خود را ابراز کردندهواداران  با سردادن شعارهایی از قبيل:

. استبداد نابود بايد گردد// حكومت مردمى، ايجاد بايد گردد

جمهورى اسلامى//اصلاح شدن نداره.

اين قانون اساسى // راه به جايى نداره.

حقوق بشر درايران// هيچ ارزشى نداره.

تا ولايت رو پاء// اعدام ادامه داره.

جمهورى استبدادى// نابود بايد گردد.

حكومت مردمى//ايجاد بايد گردد.

زندانى سياسى//آزاد بايد گردد.

ولايت مطلقه//نابود بايد گردد.

اعدام بى گناهان// جنايتى وقيحه.

عامل اين جنايات// ولايت فقيه.

گرانى وبيكارى، فقرو فساد مالى// درد مسلم ماست

جنبش سبز ايران// كوبنده و پابرجاست

دموكراسى، آزادى// شعاراول ماست

اينست شعار مردم// رفراندم، رفراندم

Dictator in Iran //must go(2

Political prisoners in Iran// must be free(2   

We want democracy// in Iran (2. 

Stop execution// in Iran (2. 

Iranian government //shame on you(2.  

Iranian supreme leader// shame on you(2. 

 Down with dictator.  

 Down with terrorist .  

اعتراض خویش را از نظام, ولایتی فقاهتی حاکم بر ایران و فقر و رنجی که بر همه اقشار مختلف مردم روا میدارد اعلام کردند. در این مراسم اسامی کشته شدگان راه آزادی توسط یکی از فعالین صدای موج سبز خوانده شد و حضار با فریاد بلند "حاضر",  یادشان را گرامی داشتند. در ادامه آقای کریمیان هماهنگ کننده صدای موج سبز ضمن یادآوری حرکت خود جوش  و اعتراضی مردم در روز۲۵خرداد ۸۸ اظهار داشت:

"همانطور که می دانید در ۲۵ خرداد ۸۸ مردم ایران به خیابانها آمدند تا حق از دست رفته شان که همان حق حاکمیت  بر کشورشان بود , خواستار شوند. از همان زمان شروع جنبش سبز، جدال بین استمرار طلبان حاکمیت و تحول خواهان ملی وجود داشت. یکی حاضر نبود از نظام و بنیادهای آن بگذرد و دیگری به اصلاح ناپذیر بودن نظام رسیده و خواهان رفراندوم برای گذار از جمهوری اسلامی یا حداقل حذف ولایت فقیه بود."

وی گفت : هرگز شهدای راه آزادی؛ کیانوش آسا، حسین اختر زند، سهراب اعرابی، امیر جوادی فر، محسن روح الامینی، ندا اسدی، فاطمه براتی، علی شاهدی، فهیمه سلحشور و بسیاری دیگر را فراموش نخواهیم کرد."

کریمیان ادامه داد: همه بخوبی میدانیم ،خامنه ای ،جنتی،مصباح یزدی، علمالهدی،و دیگر جنایتکارانشان,  دشمنان ملت و ایران هستند، خودشان به صراحت اعلام کرده اند که امت(شیعیان) اسلامی را میخواهند ، نه ملت را. برای حفظ دمشق حاضرند از خوزستان هم بگذرند. آنان منافع مردم را نمیخواهند- در زمانی که مردم در فقر و بدبختی غوطه ورند و از اثرات ان دست به خودکشی می زنند  -آنها بیش از۴۰۰ کیلو طلای خالص و نزدیک به ۱۵۰۰ کیلو نقره را خرج آزین حرم عباس در عراق  می کنند تا با جلا و  نشر خرافه پرستی,  انسجام امت شیعه را فراهم سازند.

وی در پایان اضافه کرد: خامنه ای و دارو دسته بیت رهبریش،آنها مسئول تمام بدبختیهای ملت ایران انند. اما تنها اینان مسئول شکستهای مردم ایران نیستند. کسانی دیگری هم هستند که به جای عبور از مستبدین و سیستم استبدادی ولایت فقیه- در تلاش همخوان کردن مردم با این سیستم اند. اقتدارگران و استمرار طلبان نظام, تلاش دارند مردم و مبارزان  را خسته و  فرسوده  کنند  تا آنها را از ادامه راه شان بازدارند. نابود باد این پیوند ضد مردمی و ملی آنها.

مراسم در ساعت ۴:۳۰ با سرود ای ایران به پایان رسید.

m: 00447886662057

f:  صدای موج سبزgreenwavevoice-

متن کامل سخنرانی

با درود و یاد تمامی شهدای راه آزادی

به یاد شهدای جنبش سبز, دوستان چند ثانیه به سکوت بایستیم

همانطور که می دانید در ۲۵ خرداد ۸۸ مردم ایران به خیابانها آمدند تا حق از دست رفته شان که همان حق حاکمیت بر کشورشان بود , خواستار شوند. از همان زمان شروع جنبش سبز، جدال بین استمرار طلبان حاکمیت و تحول خواهان ملی وجود داشت. یکی حاضر نبود از نظام و بنیادهای آن بگذرد و دیگری به اصلاح ناپذیر بودن نظام رسیده و خواهان رفراندوم برای گذر از جمهوری اسلامی یا حداقل حذف ولایت فقیه بود.

خواندیم و دیدیم که چگونه با تک تیراندازهایشان به شکار آزادگان پرداختند و عزیزانی همچون ندا اقا سلطان را بخون کشیدند. گروه گروه جوانان را  دستگیر و به زندان انداختند. چه جنایاتی در کهریزک بر سر فرزندان خلف ایران زمین نیاوردند. چگونه با اشرار و چاقو کشان در خیابانها به جان مردم افتادند و آنان را با قمه و چاقو و گلوله به خاک و خون کشیدند.

نه! ما هرگز فراموش نخواهیم کرد, شهدای راه آزادی؛ کیانوش آسا، حسین اختر زند، سهراب اعرابی، امیر جوادی فر، محسن روح الامینی، ندا اسدی، فاطمه براتی، علی شاهدی، فهیمه سلحشور و بسیاری دیگر را.

سرکوب نیروهای مردمی و آزادی خواه فقط با این روشها نبود ،روشهای دیگر,  یا حداقل مانعهای دیگری بر سر راه آزادیخوهان و تحول خواهان قرار داده بودند. یکی از آنها ناممکن نمایی آرمانهای مردم و تزریق استراتژی مبارزه از دورن و اصلاح نظام به هر قیمت بود. آنان با استراتژی "از پایین فشار، از بالا  مذاکره " و با ایجاد فرهنگ انتخاب بین "بد و بدتر" به حفظ ساختار قدرت، یعنی حفظ ولی فقیه، تحول خواهی و ایثارگری را در مردم به ویژه در جوانان تضعیف کردند. با استراتژی  فشار از پایین، مردم را در یک مبارزه مدار بسته قرار دادند که از همان ابتدا شکست آن محرض بود. مردم در این مبارزه -فشار از پایین –له وفرسوده شده که اثرات آن در نسلهای بعد نیز باقی خواهد ماند. در بخش دوم استراتژی شان _مذاکره از بالا_ حتی قادر به پیشبردن اصلاح قانون مطبوعات نشدند و با حکم حکومتی عقب نشستند. حکومت مردم سالار را پدیده غربی و به تحقق رسیدن آن را غیرممکن اعلام کردند. ولی در عوض, حکومت ولایت فقیه را به عنوان دموکراسی دینی عنوان و مطلوب جامعه و مردم ایران خواندند. به این امید که تا توان وارد شدن به ساختار قدرت را پیدا کنند.

همه بخوبی میدانیم ،خامنه ای ،جنتی، مصباح یزدی، علمالهدی،و دیگر جنایتکارانشان,  دشمنان ملت و ایران هستند، خودشان به صراحت اعلام کرده اند که امت(شیعیان) اسلامی را میخواهند، نه ملت را. برای حفظ دمشق حاضرند از خوزستان هم بگذرند. آنان منافع مردم را نمیخواهند. در زمانی که مردم در فقر و بدبختی غوطه ورند و از اثرات ان دست به خودکشی می زنند, آنها بیش از۴۰۰ کیلو طلای خالص و نزدیک به ۱۵۰۰ کیلو نقره را خرج آزین حرم عباس در عراق  می کنند تا با جلا و  نشر خرافه پرستی,  انسجام امت شیعه را فراهم سازند.

اما آنچه در این میان ناپدید شده است، رنج وعذاب و مبارزه و هزینه های فراوان ملت ایران است که برای آزادی تاکنون پرداخت کرده اند. که متاسفانه فرسنگها با ابتدایی ترین شکل آن فاصله دارند. یکی از دلایل نرسیدن  به اهدافشان، وجود استمرار طلبان حاکمیت ولایت فقیه است,  که خود را تحت نام اصلاح طلب و تفکر شکست خورده شان را تحت پوشش اصلاحات به مردم و جهانیان میفروشند.

ممنوع التصویر شدن یکی از رهبران شکست خورده که تمام امکانات ایجاد یک تحول و حتی به وعده های داده اش پشت کرد و انرژی و فرصت ایجاد شده برای تحول اساسی را بر باد داده را, چنان در دنیای مجازی و صحنه های سیاسی داخل و خارج از کشور مطرح میکنند که انگار اگر تصویرش باشد، مردم از فقر و فساد و تباهی که خود او در ایجاد و استمرار آن نقش داشته ،آزاد می شونداما در مقابل احکام عصر حجری و ضد بشری شلاق که بر پیکر کارگران و دانشجویان در خیابان به قصد تحقیر و تمکین آنان و ایجاد وحشت در عموم مردم ،اجرا می شود,  خاموشند. در مقابل حبسهای سنگین ۱۰, ۱۵, ۲۰ سال برای فعالین مدنی همچون نرگس محمدی و آرش صادقی, یا درد و رنج زندانیانی همچون جعفر عظیمی و محمد کبودوند و دیگران که به علت بی عدالتی و انواع شکنجه های جسمی و روحی دست و اعتصاب غذا زده و جانشان در خطر است خاموش مانده اند.

خامنه ای و دارو دسته بیت رهبریش که در واقع رییس و اعضای کابینه دولت پنهان را تشکیل میدهند و سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی و علمای کارخانه دار شده و به ثروت باد آورده رسیده، مجریان اوامر دولت پنهان هستند. انها مسئول تمام بدبختیهای ملت ایران انند. اما مسئول شکستهای مردم ایران تنها اینان نیستند. کسانی دیگر هم هستند که به جای عبور از مستبدین و سیستم استبدادی ولایت فقیه- در تلاش همخوان کردن مردم با این سیستم اند. افشا این خط و عدم کارایی پروژه آنها که همان اصلاح نظام است, قدم اول مبارزه با استبداد دینی و رسیدن به آزادی و حق حاکمیت ملی است. چرا که تا کنون استبداد دینی توانسته است در چالشهای  سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی پیش آمده با شعبده بازی تبلیغاتی,  استمرار طلبان را به عنوان اپوزیسیون خودش جا بیاندازد و با این ترفند نیروها و جنبشهای تحول خواه را در یک مسیر بدون مقصد قرار دهد  و از ان چالشها سر سلامت به در برد. با این تاکتیک مهندسی شده , "اقتدارگران و استمرار طلبان نظام", تلاش دارند مردم و مبارزان  را خسته و  فرسوده  کنند  تا آنها را از ادامه راه شان بازدارند ، نابود باد این پیوند ضد مردمی و ملی آنها 

پاینده باد ایران عزیزمان

tel: 00447886662057

 

این مطلب در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. pte712
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج