ورود عضویت
وضعیت بهداری زندان اوین

 مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تحویل داروهای اشتباه که بارها مورد اعتراض زندانیان قرار گرفته با بی توجهی یا توجیه نامناسب و غیرمنطقی افراد بهداری مواجه شده و با اینکه بارها زندانیان حتی قرص های خودشان را از بیرون تهیه کرده و به بهداری تحویل داده اند تا از همان داروها استفاده کنند، داروهایشان دستکاری شده است. آزمایش های انجام شده توسط بهداری اوین نیز یا نادرست بوده و یا پاسخهای داده شده نادرست و جابجا داده می شود.

همچنین این گزارش می افزاید که وضعیت بهداشت نیز در بهداری در سطح بسیار نازلی است و بهداری اوین از حداقل امکانات بهداشتی محروم است.

بنا بر این گزارش ظروف مخصوص داروی بهداری و ظروف تحویل داروها به زندانیان تا حدی کثیف است که خود می تواند عامل انتقال بیماری های گوناگون گردد.

وضعیت آمبولانسهای بهداری اوین نیز در وضعیت نامناسبی به سر می برند. بصورتی که نه تنها تمام دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز آمبولانس خراب و از کار افتاده است بلکه به قدری کثیف و آلوده است که طاقت تحمل این وضعیت برای انسانهای سالم نیز وجود ندارد.

لازم به ذکر است که بندهای زندان اوین فاقد برانکارد یا وسیله ای برای حمل زندانیان بدحال و از هوش رفته است و در چنین زمان هایی می بایست خود زندانیان همبندی بدحال خود را جابجا کنند و در این مواقع ماموران زندان و پاسیارها کوچکترین کمکی برای انتقال بیمار به بهداری انجام نمی دهند.

گفتنی است که اعزام های بیماران به موقع انجام نمی شود و در مورد اعزام بیماران سخت گیری های بی جا و ناموجهی به کار گرفته می شود و بیماران بدحال به جای اعزام به بیمارستانها و پزشکان متخصص خود، با تزریق آمپول های آرام بخش و کورتون به بندها منتقل می شوند.

منبع:هرانا

این مطلب در تاریخ ۱۵ دى ۱۳۹۴ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. Wefh
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج