ورود عضویت
نظام زن ستیز جمهوری اسلامی

ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاهها  که امروزه بحث پررنگ سایتها و خبرگزاریها شده است نشان بارز و آشکار نقض حقوق شهروندی توسط نظام دیکتاتوری جمهوری اسلامی  است . مامورین امنیتی در تجمع روز جمعه، تعدادی از حاضران، از جمله یک خبرنگار را دستگیر وپس از چند ساعت بازجویی توهین‌آمیز و گرفتن تعهد آزاد کردند. این تجمع‌ها در جریان برگزاری لیگ جهانی والیبال و مسابقات ایران مقابل برزیل برگزار شد، روی داده است .

جمهوری اسلامی همواره خواستار به عقب راندن زنان از محیطهای اجتماعی ،اقتصادی و سیاسی است و با طرح عناوینی مانند زن پاسدار خانه و مسئول پرورش کودکان و رسیدگی به امور خانه است می خواهد آنان را در پستوی خانه زندانی کند چرا که  با این کارنیمی از جمعیت را خانه نشین می نماید.

روحانیون و حتی گروه اندکی از خانمهایی که در امور مملکتی مشغول به کار هستند به این نقایض دامن می زنند.پور محمدی وزیر دادگستری حضور بانوان در برخی از محیطها را تشدید ناهنجاری فرهنگی  اعلام می کند  و می گوید.دستورات دینی قابل گذشت و انعطاف نیست و در باره حضور در ورزشگاه ها هم رعایت مسایل دینی ،فرهنگی و اخلاقی مهم است.

نیره اخوان نماینده اصفهان حضور زنان در ورزشگاه را  حاشیه ساختن می پندارد و می گوید آنان به کمک رسانه‌ها آن را بزرگ می کنند، نباید ما را فریب بدهد.او تاکید کرده که "اینها را من شخصا نماینده زنان ایران نمی‌دانم. این مسائل هیچ اولویتی ندارد، نه از نظر شرعی و نه اجتماعی.

افرادی چون فاطمه آلیا، نقش زن ایرانی را در خانه و در قالب همسر و مادر به تصویر کشیده و خواستار اجرایی شدن نظرات ولایت فقیه  است. او رهبر جمهوری اسلامی را پرچمدار حقوق زنان در ایران  دانسته و برابری جنسی زن و مرد، "کاملا غلط" است و اشتغال از مسائل اصلی مربوط به زنان نیست، بلکه مسئله خانواده در اولویت قرار دارد.

به این ترتیب و با حضور اینگونه زنان مسایل مربوط به حقوق بشر و حقوق شهروندی  یعنی اولین حق که همان ازادی است زیر پا گذاشته شده وزمینه را برای کم رنگ نمودن حضور زنان در اجتماع فراهم می کنند.

جمهوری استبدادی ایران زن را به عنوان فرد مستقل و دارای تفکر و اندیشه نمیداند واو را وسیله ای  جهت  رسیدگی به امور مردان و کودکان و خانه داری می داند

این مطلب در تاریخ ۳ تير ۱۳۹۳ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. GH70QGH
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج