ورود عضویت
محکومیت ۳۵ درویش گنابادی به ۸۵ سال زندان

وبسایت «مجذوبان نور» از محکومیت ۳۵ نفر از دراویش گنابادی ساکن استان فارس به حبس و پرداخت دیه خبر داد و نوشت احکام زندان صادره در مجموع ۸۵ سال است.
 
بنابر گزارش روز سه شنبه مجذوبان نور، شعبه اول دادگاه عمومی شهرستان کوار از توابع استان فارس اتهامات این افراد را «مشارکت در درگیری و ایراد ضرب و جرح» و «اخلال در نظم عمومی» با شکایت ۱۱۳ نفراز اعضای بسیج و روحانیون استان فارس اعلام کرده است.
 
متهمان ردیف اول تا پنجم هریک به ۴ سال حبس، متهمان ردیف ششم تا دوازدهم به ۳ سال حبس٬ متهمان ردیف سیزدهم تا سی و سوم به ۲ سال حبس، و سایرین هر کدام به ۱ سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده اند.
 

حکومت جمهوری اسلامی از آغاز پیروزی ننگین خود روند فشار و تعارض به حقوق دراویش از فرقه های مختلف را آغاز نمود. این فشارها خصوصا پس از پایان جنگ و از دهه ۷۰ به ویژه شدت گرفت و نیروهای انقلابی وابسته به سپاه و بیت رهبری اقدام به پلمپ و تحت اختیار گرفتن مراکز و خانقاههای وقفی دراویش کردند. جمهوری اسلامی با زیر پا گذاشتن پایه‌‌ترین اصول حقوق بشری بارها به صورت سیستماتیک اقدام به دستگیری، زندان و حتی کشتار دراویش کرده است.

این مورد اخیر متاسفانه زمانی‌ اتفاق می افتد که حسن روحانی وعده داده که حقوق شهروندی برای همهٔ ایرانیان یکسان خواهد بود، حال می بینیم نه تنها روند فشار بر بهائیان بلکه دراویش هم مثل گذشته و حتی شدید تر ادامه دارد. 

علی رضا نیک بخش

این مطلب در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۳ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. CxzB
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج