ورود عضویت
نقدی بر سخنرانی حسن روحانی در بوشهر

رئیس جمهور ایران آقای حسن روحانی در سخنرانی‌ خود روز سه شنبه ششم اسفند ماه که در بندر عباس برگزار شد برحقوق شهروندی مساوی و حق تقدم اهالی بومی در برخورداری از امکانات محلی  تأکید کرد. وی گفت: "فرقی بین حقوق شهروندی شیعه و سنی وجود ندارد و تاکید می‌کنم که باید در هر استانی از جمله هرمزگان برای کار و اشتغال و فعالیت اجتماعی اقتصادی و فرهنگی‌، مردم همان استان حق تقدم داشته باشند." 

ایشان در سخنان خود با مورد خطاب قرار دادن شهروندان شیعه و سنّی مذهب ایرانی‌ و عدم کوچکترین  اشاره به سایر شهروندان ایرانی‌ که از اقلیت‌های دینی هستند خط قرمزی بر شعار انتخاباتی خود مبنی بر برابری همه شهروندان ایرانی کشید. روحانی با در پیش گرفتن رویه روسای جمهور پیشین دراین نظام  ، یک بار دیگر ثابت کرد که در نظام جمهوری اسلامی اصلاح طلب، اصولگرا و هر که پیرو این نظام باشد التزامی  به حقوق بشر نداشته و شعارهای انتخاباتی تنها جهت فریب مردم ، کسب رای  و تضمین نظام است.

در حالی‌ که رهبران بهایت در زندان هستند ، بهائیان از تحصیل و کسب کار محروم میشوند ،دراویش و اهل تصوف سرکوب میشوند و سایر اقلیت‌ها هم وضعیت بهتری ندارند، سخنان روحانی و عدم اشاره به اقلیت‌های دینی بی‌ دلیل به نظر نمی رسد.

نگار دقیقی

این مطلب در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۲ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. klu56
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج