ورود عضویت
اژه‌ای: قوه قضائیه با اعتراضات کارگری مخل نظم عمومی برخورد می‌کند

به گزارش ایلنا، «غلامحسین محسنی اژه‌ای» در نشست خبری دوشنبه ۱۴ بهمن در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا که از او درباره دلیل تغییر رویکرد قوه قضائیه در مواجهه با اعتراضات صنفی کارگران و بازداشت ۲۸ کارگر معدن چادرملو و ۳ کارگر کارخانه پلی‌اکریل طی دو هفته گذشته پرسیده بود، گفت: هیچ تغییر رویه‌ای نسبت به اعتراضات صنفی کارگران صورت نگرفته است اما اگر افرادی به اسم اعتراضات صنفی اقدامی برخلاف نظم عمومی و امنیت ملی انجام بدهند با آن‌ها برخورد می‌شود.

دادستان کل کشور در برابر این مطلب که «گویا بازداشت کارگران در واکنش به اعتراضات صنفی کارگران صورت گرفته است»، خطاب به خبرنگار ایلنا گفت: این چیزی که شما می‌گویید تعبیر شماست. اگر فردی نسبت به مسئله‌ای اعتراض داشته باشد و به خاطر آن تحصن کند اشکالی ندارد. اما اگر بروند جلوی کسی را بگیرند و در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند این یک اقدام غیرقانونی است و ما با وی برخورد می‌کنیم."

منبع : http://archives.emruznews.com/2014/02/post-22505.php

 

آقای‌ دادستان، وقاحت شما در نامگذاری اعتراضات به حق کارگران رنج کشیده و دردمند ایرانی‌ به نام خلاف نطم عمومی و امنیت ملی جای شگفتی ندارد.چشمان خود را باز کنید و ببینید که کارگران چادر ملو، پلی اکریل و ده‌ها کارخانه‌‌ دولتی و غیر دولتی این روز‌ها حال خوشی‌ ندارند.   وضعیت معیشتی سخت کارگران ایرانی‌ ، ماه‌ها حقوق عقب افتاده، عدم امنیت شغلی‌ و اخراج گسترد‌ه کارگران و نبود بیمهٔ بی‌ کاری مکفی تابع تحمل را از کارگران نا امید و خانوادهای آنها گرفته است. 

اظهار نظر شرم آور دادستان جمهوری اسلامی را به شدت محکوم می‌کنیم و خواستار رسیدگی و احترام به حقوق کارگران معترض ایرانی‌ هستیم. 

علی رضا نیک بخش

 

این مطلب در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. ZX12s
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج