ورود عضویت
هجوم ماموران امنیتی به کلیسای خانگی در آستانه میلاد حضرت مسیح

بنا بر گزارش منابع خبری در ایران، در آستانه میلاد حضرت مسیح، ماموران امنیتی با هجوم به یک کلیسای خانگی در شرق تهران ۵ نفر از مسیحیان حاضر در این کلیسا را بازداشت کردند.

در جریان این حمله به منزل “مهندس حسینی” در روز سه‌شنبه ( ۳ دی‌ ماه ۱۳۹۲ -۲۴ دسامبر۲۰۱۳ )، علاوه بر وی، چهار نوکیش مسیحی دیگر به نام‌های احمد بازیار، فائقه نصرالهی، مستانه رستگاری و امیرحسین نعمت‌اللهی بازداشت شدند.

در جریان این حمله، ماموران همچنین اقدام به ضبط وسائل شخصی‌ این افراد از جمله، لپ‌تاپ، کتاب، سی‌دی  و دریافت کننده ماهواره کردند. ماموران  همچنین به منزل یکی‌ از شاهدان که در همسایگی  “مهندس حسینی”  ساکن است حمله کرده و پدر خانواده را مورد ضرب و شتم و توهین قرار داده و خانواده را تهدید به سکوت کردند.

این دومین مورد از هجوم به منزل مسیحیان در آستانه‌ی آغاز سال نوی میلادی است که در روزهای اخیر اتفاق افتاده است.

پیش از این منابع  نزدیک به مسیحیان ایران گزارش داده بودند که نیروهای اطلاعاتی استان البرز، صبح روز یکشنبه (۲۴ آذرماه۱۳۹۲ ) در گروه‌های جداگانه و به صورت هم‌زمان به منازل چهار شهروند مسیحی ساکن کرج هجوم برده و در غیاب سه تن از آن‌ها خانه‌های‌شان را تفتیش کرده و با همسر و فرزندان‌شان، رفتار توهین‌آمیزی داشته‌اند.

این چهار نفر از اعضای “کلیسای ایران” هستند و یکی از آن‌ها، به نام کشیش بهنام ایرانی در حال سپری کردن محکومیت پنج سال و هشت ماه حبس خود در زندان مرکزی کرج است.

 

علی رضا نیک بخش

این مطلب در تاریخ ۹ دى ۱۳۹۲ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. klu56
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج