ورود عضویت
تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه و پلی اکریل اصفهان

جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوق و پاداش سالیانه صبح روز ۳۰آذر۱۳۹۲  در محوطه کارخانه تجمع کردند.

رضا رخشان از فعالان کارگری نیشکر هفت‌تپه با اعلام این مطلب گفت: "در حال حاضر حدود ۳ هزار کارگر مجموعه نیشکر هفت‌تپه بابت حقوق مهر و آبان ماه و پاداش سالیانه کشت محصول که معادل یک ماه حقوق می‌شود از کارفرما طلبکار هستند." به گفته وی شنیده‌های رسمی و غیر رسمی حاکی از آن است که کارخانه نیشکر هفت‌تپه برخلاف چند سال گذشته امسال فصل فروش خوبی را شروع نکرده است. وی بابیان اینکه تا پیش از این بخشی از نقدینگی مورد نیاز کارخانه نیشکر هفت‌تپه از طریق پیش فروش محصل شکر تامین می‌شد، گفت: حتی بطور غیر رسمی به برخی از کارگران پیشنهاد شده که بابت مطالبات حجم معینی از محصول شکر کارخانه را دریافت کنند.

کارگران قند و نیشکر هفت تپه طی‌ سالیان اخیر فرازو نشیب‌‌های متعددی را تجربه کرده و بارها در مقابل نهادهای دولتی از جمله نهاد ریاست جمهوری دست به تجمع اعتراضی زده‌اند. با این وجود مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه همچنان ادامه دارد.

همچنین بنا بر گزارشات رسیده از ایران ، همزمان تجمع اعتراضی دیگری در کارخانه پلی‌ اکریل اصفهان در اعتراض به کوچک سازی کارخانه‌‌ و جدا شدن شرکتهای زیر مجموعه  بر پا شده است. این تجمع در حالی‌ اتفاق می‌افتد که طی‌ چندین ماه اخیر بارها کارگران پلی‌ اکریل  در اعتراض به سیاست‌های مدیریت کارخانه‌‌ و نگرانی از وضعیت شغلی خود دست به اعتراض زده اند

 

علی رضا نیک بخش

 

این مطلب در تاریخ ۱ دى ۱۳۹۲ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. CxzB
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج